Vetranie

PREČO JE POTREBNÉ VETRAŤ ?
Pri absencii účinného vetrania sa vlhkosť, tvorená ľudskou aktivitou, z ktorých sa vytvára vlhkosť, CO2 a pachy, zvyšuje až po dosiahnutie kritického prahu, ktorého dôsledky sú viacnásobné. Nadbytok vlhkosti spôsobuje kondenzácie nebezpečné pre steny a okná a kvalita vzduchu sa rýchlo zhoršuje. S cieľom obmedziť náklady na energiu spojenú s vykurovaním kladieme dôraz na nepriepustné a tepelne izolované okná i úplne utesnené a izolované obvodové steny. Dôsledky: Bez štrbiny pre prívod vzduchu ČERSTVÝ VZDUCH aj za existencie odsávacích mriežok pripojených na vetracie potrubie UŽ NEMOŽE VSTUPOVAŤ.

ČO JE POTREBNÉ UROBIŤ
· umiestniť štrbiny pre prívod vzduchu do obytných miestností
· zabezpečiť prechod vzduchu interiérom bytu
· umiestniť hygroregulovateľné odsávacie mriežky na vetracie potrubie

PRIRODZENÉ VETRANIE – využíva pre výmenu vzduchu v interiéri bytu prirodzené „motory“ vietor a tepelný ťah. Toto prirodzené vetranie vzhľadom na jeho závislosť od prirodzených „motorov“ môže byť náhodné: je potrebné ho zdomácniť. Ako vhodnú odpoveď prináša Hygroregulovateľný systém merajúci mieru vlhkosti za účelom stanovenia prietoku vzduchu.

NÚTENÉ VETRANIE - výmena vzduchu je zabezpečená ventilátorom. U bytových domov je umiestnený na streche u rodinných domov v podkroví alebo v interiéri bytu. Pri hygroregulovateľnom nútenom vetraní vzduch odsávaný odsávacími mriežkami z vlhkých miestností, vyvoláva výmenu vzduchu v celom byte. Jedine hygroregulovateľné štrbiny pre prívod vzduchu sú teda schopné rozdeľovať nový vzduch podľa potrieb každej z hlavných miestností. Tak ako pri prirodzenom vetraní, hygroregulovateľné odsávacie mriežky umožnujú rozdeliť disponibilný prietok vzduchu vyvolaný ventilátorom podľa potrieb technických miestností a bytov.

Návod na montáž plastových okien

Tým, že ste u nás zakúpili plastové okná a dvere ste nám prejavili dôveru v našu kvalitu výrobkov a precíznosť výroby. My Vám ďakujeme a prajeme Vám dlhoročnú spokojnosť s výrobkami firmy KODA System.

Rozmery okien
Rozmer okna musí byť taký, aby sa dal skryť za múr minimálne 30 mm ponechávajúc medzierku na vyplnenie PUR – peny v hranici 10-20 mm. Čím väčšie rozmery a tmavšia farba okna, tým väčšia musí byť aj táto medzierka.
Upozornenie: otvory odvádzajúce vodu musia byť umiestnené nad parapetom a v žiadnom prípade nesmú byť privreté krytkou.

Príprava montáže okna
Pred montážou okna sa musia vybrať krídla. U okna otváravého, alebo otváravo sklopného je potrebné vytiahnuť upevnenie horného pántu. Kľučka sa prestaví do polohy otvorenia, krídlo sa prisunie k sebe, podvihne sa smerom nahor a vytiahne sa z dolného pántu. U okna sklopného sa prestaví kovanie do pozície otvorenia a odblokujú sa ohraničenie sklopky krídla. Na koniec sa vyberú štyfy všetkých pántov a vytiahneme krídlo.
 

Termo

Na fotkách prezentujeme dom, ktorý je z časti zateplený polystyrénom 10 cm bez omietky a v časti je bez zateplenia.
Zateplené miesta sú ukázané v odtieňoch modrej farby a miesta nezateplené v odtieňoch červenej farby.
Všetky fotky sú spravené v zime pri vonkajšej teplote -8stC. Preto tam, kde uniká viac tepla z domu v ktorom sa kúri, je fasáda
zobrazená v teplej, červenej farbe.
V objekte sú namontované okná vyrobené na profile Rehau Brillant Design so sklom U=1,0+lepené sklo P2. Múr z porothermu
36cm. Strecha zateplená vlnou 25 cm.
Okná, które vyrába firma KODA system s.r.o. zaručujú našim klientom dodržanie všetkých tepelných vlastností, čo vidno na nižšie
uvedených fotkách.

 

Kontakt

STAV DESIGN Nevolný Pobočka Piešťany:
Bratislavská 115
Piešťany 921 01

Pobočka Považská Bystrica:
Rozkvet 2036/74
Považská Bystrica 017 01

0908 533 050 - Piešťany
0905 960 414 - Považská Bystrica

info@stavdesign.sk